Příbram.cz | Příbramská kapela COMPROMYSH pustila do světa nové CD


kapela Compromysh - Příbram.czMinulý týden k nám do redakce zavítala milá návštěva, jeden z bratrů Černohorských a tak jsme jej hned vyzpovídali, co vlastně mezi tím vším o CD „…mezi vším“ bylo…

Co dalo název vašemu nově vydanému CD a co posluchače na něm čeká?
Název vznikl na základě skutečnosti, že je tam dosah do více žánrů, jako je pop punk, rock, ale i směr do metalu, je tam více kytar, ale i možná trochu laděno do melodického bigbeatu. Řada lidí si vlastně hudební nosiče nekupuje kvůli poslechu, ale proto, že chce od kapely něco vlastnit, mít nějakou hmatatelnou vzpomínku, něco, co ho jako fanouška s kapelou spojuje.

Jak vaše CD vznikalo a co jeho zrození provázelo?
Vlastní nahrávka byla hotová v průběhu měsíce leden 2017, úpravy nahrávek pokračovaly do poloviny měsíce března, pak jsme připravovali křest CD, který se nakonec neuskutečnil, proto jsme dali zbylým přípravám před vydáním již více času.
Do realizace se vešel čas i na zbrusu nové fotografie s vaším fotografem Mírou Pavlíkem, aby i obal byl dle našich představ a co nejvíce jsme potěšili i překvapili své fanoušky a posluchače.

Vidím na obalu, že jste provedli kromě nového loga kapely i celkovou změnu vaší image?
Ano, na své koncerty jsme se všichni oblékli do nového, jen bubeník si ještě nyní doplnil kostým o kraťasy v rámci pohodlí při koncertu. Máme i částečně nové kousky aparatury a další potřebné výbavy.

Odchodem Pírka před zhruba dvěma lety a nástupem Sobíka za bicí jsem očekával spíše nasměrování do stylu punku. Jak to tedy vlastně s tím hudebním směrem je?
Sobík vlastně hraje ve více kapelách různých hudebních žánrů, od dechovky až po pop punk, tak je ten styl prostě tak, jak se postupně utváří. Jedna věc je vytvořit CD muzikou tak, jak chceme my a druhá věc je nástup více kytar, kdy se styl stane jemnějším a možná i trochu pomalejším. Prostě si s tím více vyhrajeme.

Nyní budete hrát na festivalu ve Vlašimi a kdy vás budeme moci slyšet u nás v Příbrami?
V Příbrami v tuto chvíli nevím, ale plánuje se na přelomu září říjen koncert ve Lhotě. Díky tomu, že nevyšel plánovaný křest tohoto CD, dá se předpokládat jeho dodatečné uskutečnění, ale nechci zatím předbíhat. V létě proběhne například ještě koncert s Anča Bandem.

Nějaký videoklip v poslední době jste natočili a nebo chystáte?
Videoklip se plánuje, v této době se rozhodujeme, ke které písničce se bude vázat. Respektive my už jsme dohodnuti ke které písničce, mělo by to být k Baladě a s nejvyšší pravděpodobností nám napíše scénář známější režisérka a herečka, ale nechci ještě předbíhat. Plánujeme řadu věcí, ale na něco prostě nezbývá čas a na jiné věci třeba nejsou dostatečné finanční prostředky.

Povšiml jsem si, že s novým image kapely přišlo i nové logo?
Ano, to jsi si všiml správně. Vlastně je to další věc, která se s novým cédéčkem představila.

Kde najdou posluchači nějaké informace a zmínky o vaší kapele?.
Tak především jsou to servery jako Bandzone, kde je i velká část historie kapely, Muzikus.cz, MusicGate.cz. Připravujeme i vlastní webové stránky a v tuto chvíli jsme s našimi fanoušky a posluchači pochopitelně ve spojení na Facebooku.

Co na závěr vzkážete našim čtenářům na pribram.cz ?
Tak především ať chodí na muziku, to je nejdůležitější, hlavně i na lokální kapely, které jsou kolikrát lepší i než některé hvězdy, ale bohužel se o nich neví, protože nemají takovou propagaci v televizi a rádiích, jako ty větší. Kolikrát pak přijdete na koncert nějaké místní kapely a doslova zíráte, že o ní nevíte.
Plánujeme na tento rok ještě i další koncerty mimo zveřejněný kalendář, jedná se o Věšíně, plánujeme společné vystoupení závěrem roku s kapelou 008.

Autor: Tomáš Pečenka / Příbram.cz
Odkaz na původní stránku: http://www.pribram.cz/clanek/pribramska-kapela-compromysh-pustila-do-sveta-nove-cd/7658/

 

Zpět do sekce „Napsali o nás„.