MusicGate.cz | S Ladysem z Compromysh na kus řeči


Comrpomysh - CD "...mezi vším"U příležitosti vydání nového CD jsme se sešli s kytaristou a zpěvákem kapely Compromysh Ladislavem Černohorským alias (Ladysem).

Ahoj, nejdřív nám v krátkosti představ vaši kapelu.
Ahoj, naše kapela má 4 členy: já – kytara + zpěv, Tomíno – basová kytara + zpěv, Bodom – kytara + zpěv, Sobík – bicí. Jsme příbramská kapela, i když Tomíno bydlí v Praze, Sobík v Březnici a Bodom v Plzni.

A teď k novému CD. Řekni nám, jak se jmenuje, kolik obsahuje songů a jestli jste tam měli nějaké hosty?
Jmenuje se „…mezi vším“, je tam 10 písniček a co se týká hostů, tak máme ve dvou písničkách, a to Úděl vojáka II, která navazuje na Úděl Vojáka I, úvod namlouvá Iva Cviková a Dominik Drtina a v písničce 21. století mluví Ivuška Cviková.

A jaký styl muziky vlastně hrajete?
Nedá se to moc specifikovat. Každej song je jinak, proto i název …mezi vším. Ale už nástrojové obsazení v sobě skrývá trochu odpověď. Je to něco mezi rockem a melodickým pop punkem.

V dnešní době se CD moc nevyráběj, proč jste sáhli k tomuto kroku?
Samozřejmě po zvukové stránce je to možná zastaralý nosič. Dneska se využívají spíše MP3, nebo MP4, ale pak je tu vizuální stránka věci. Jako malí kluci jsme si vždycky s poslechem CD četli i texty, případně se podívali na oblíbený muzikanty. To obsahuje i naše CD, tj. fotky, který udělal Mike Pavlík a za to mu moc děkujeme, a texty ke všem songům.

Kde vás můžeme slyšet, případně vidět?
Slyšet nás můžete samozřejmě na koncertech a našem Bandzone. A vidět na koncertech, kdy nejbližší je teď v pátek, tj. 9. 6. v Praze, pak 24. 6. na fesťáku ve Vlašimi a o dalších koncertech se fanoušci dozvědí na Bandzone, nebo Facebooku.

Řekni nám, kdo skládá muziku a texty?
Samozřejmě je vždycky někdo, kdo přinese nápad. Ale v kapele Compromysh jsme si nikdy nehráli na autora a zbytek. Texty i muzika jsou výtvor všech členů kapely, i když, jak říkám, někdo ten prvotní nápad vždycky přinesl.

Kde se dá vaše CD koupit?
Vzhledem k tomu, že zatím nespolupracujeme s žádným distributorem, tak buď na našich koncertech, nebo ho zašleme poštou.

A co křest, bude?
Křest měl být. Už bylo vše domluveno, jak místo, tak zvukař, tak kapely (Totální nasazení a Rock Tom). Bohužel pořadatel řekl na poslední chvíli STOP. Mělo to být v Petrovicích u Sedlčan, ale 7 km od Petrovic hráli Tři sestry, což se pořadatel prý dozvěděl jen 14 dnů před plánovaným křtem. Místní tvrdili, že se toho nemáme bát, protože Tři sestry budou hrát v Petrovicích 1. 7., ale pořadatel to bohužel stopnul. Tímto bych se chtěl kapelám ještě jednou omluvit a doufám, že něco „spácháme“ příště. Každopádně jestli bude křest, případně kdy a s kým, je ve hvězdách. Něco se rýsuje na podzim, ale vzhledem ke zkušenosti, kterou teď máme, bych nerad něco zařiknul.

Co bys chtěl popřát vašim posluchačům?
Aby se CD líbilo, aby chodili na koncerty a poslouchali autorský kapely. Originálních kapel je v ČR jako máku a i když ne všechno hrajou v rádiích, je to kvalitní a zajímavá tvorba.

Autor: Petr Černohorský
Odkaz na původní stránku: http://musicgate.cz/clanek/s-ladysem-z-compromysh-na-kus-reci/535/

 

Zpět do sekce „Napsali o nás„.