MusicGate.cz & RadioGothic.net | Přepis rozhlasového rozhovoru


kapela CompromyshAhoj, tak jen v rychlosti, pro ty, kteří vás neznají. Co hrajete, odkud jste, kdo jsou členové skupiny a odkud jste?
Naše hudba se těžko škatulkuje. Každá píšnička obsahuje různé prvky stylů. Pokud to musí být někam zařazeno, tak něco mezi Pop-punk-rock. V naší tvorbě nám jde o jednoduché melodie, které se dají lehce zapamatovat, aby se tak snáze dostaly člověku pod kůži :-). Co se týče sestavy tak Tomíno (basa) a Ladys (kytara) jsou z Příbrami, Sobík (bicí) z Březnice, no a já (kytara) z Bělčic.

Současná sestava není sestavou prvotní, kdo všechno kapelou prošel, eventuelně řekněte proč odešel a zakladatelem kapely byl kdo?
Kromě současného složení jsme hráli nejdříve v sestavě 3 bratři, tj. kromě mě a Tomína, na bicí ještě Pírek. Pak chvilku na kytaru Milan a zkoušeli jsme chvilku i zpěvačku Nelču.

Když v kapele působil ještě Pírek, byli jste bráni jako punk rocková kapela melodičtějšího ražení, proč změna k pop rocku?
Každá kapela se nějak vyvijí a my nejsme výjímkou. Sice je to posun k pop/neo-punk -rocku, ale muzika je tím pestřejší. Stejně tak si hrajeme s melodikou zpěvu. My skládáme písničky a nepřemýšlíme, jestli je to ve škatulce punk, punk – rock, nebo pop – punk.

V letošním roce (2017) jste natočili album s názvem Mezi vším. Kde jste nahrávali, kde dělali master, a měli jste pozvané hosty k natáčení?
Nahrávali jsme v Klatovském ExAviku a Master dělal Přemek Haas Studio Pyha. Jako hosty jsme tam měli Dominika Drtinu a Ivu Cvikovou do Údělu vojáka 2 a Ivušku Cvikovou do 21 Století. Nešlo o zpěvy, nebo hru na hudební nástroje, ale…. nechte se překvapit :)!

Provázeli nahrávání nějaké vtipné kousky? Vtipné zážitky i průsery? Podělte se.
Samozřejmě jsou „veselé historky z natáčení,“ ale ty si necháme jako kapela pro sebe. Jsou však videa, která postupně pouštíme přes náš youtube kanál, kde se můžou lidi kouknout na vtipnou akustik verzi Balady.

Křest alba už jste měli? Pokud ano tak kde a kdo byl pozván? Pokud ještě ne, tak kde ho budete mít a koho jste si na křest pozvali?
Křest byl nejen naplánován, ale už byly domluveny kapely (Totální Nasazení a Rock Tom), byl domluven i zvukař, místo, kde to bude (Petrovice u Sedlčan), ale 10 dnů před křtem to pořadatel zrušil, protože se dozvěděl, že 7 km od Petrovic budou hrát 3 Sestry. Uvažovali jsme o náhradním řešení, ale buď křest nebude nebo bude v podstatě na každém koncertě podzimního turné, které jedem s kapelou 008

Nějaký den je už album venku. Ohlasy na něj máte nějaké? Nejprve ty kladné.
Musím říct, že ohlasy jsou vesměs kladné. A je super, že každej si tam najde tu „svoji nejoblíbenější,“ takže jsme slyšeli, že nejlepší je ta nebo zase jiná…

No a protože jste styl změnili, nějaké ty záporné zprávy? Mně osobně toto nevadí. Prostě kapela se zformovala jinak, tak jste začali hrát trochu jinak. Rock tam stále zůstal.
Tak vzhledem k tomu, že už na minulém CD jsme styl změnili, tak ortodoxní punkeři se od nás odvrátili už předtím. Naopak bych řekl, že teď si to najde více posluchačů, i když je CD kytarovější.

Video materiálem nějak moc nedisponujete, což je škoda, neb v současné době kdo není na youtube, ten jako by neexistoval… Co budete připravovat?
Máme na YT jeden oficiální videoklip k písničce Holka od vedle. Nedávno jsme přidali Lyrics video ke skladbě Královny letních nocí a připravujeme i video plné záběrů ze studia. Co se týče nového videoklipu k novému CD, tak to je prozatím ve formě psaní scénáře a výběru postav. Doufáme že brzy také seženeme finance, abychom nahrávání videoklipu mohli zrealizovat. Není to zrovna lehké sehnat potřebné finance po natočení CD, které jsme celé financovali z vlastních platů (jo jo musíme chodit do práce, hudba je pro nás koníček, ne obživa, jak by si mohl někdo myslet třeba). Takže šetříme a snad se to brzy povede; a na YT tedy existujeme :-)…

Autor: Alan Rohan
Odkaz na původní stránku: http://musicgate.cz/clanek/rozhovor-s-kapelou-compromysh/1250/, záznam rozhovoru https://www.radiogothic.net/archiv2.php

 

Zpět do sekce „Napsali o nás„.