MusicGate.cz | Nové album kapely Compromysh „…mezi vším“ je pokřtěno


kapela Compromysh - Musicgate.czTuto sobotu se v příbramském Music Clubu Šachta děly velké věci. Přicházím krátce před sedmou večer a před clubem se vidím s prvním ex-členem kapely Compromysh, Pírkem. Chvilku si povídáme, ale zima nás po chvilce zažene dovnitř. Kluky z kapely Compromysh znám, znám i jejich písničky, naživo je dnes ale uslyším úplně poprvé a moc se na to těším. A jak se zhruba za hodinku zdá, nejsem sama, kdo je dnešní večer natěšený. Pomalu se schází dnešní publikum a v clubu ještě můžeme slyšet zvukovou zkoušku dvou dnešních hostů.

Prvním vystupujícím dnešního večera je Pedro. Vždy a všude těm prvním vystupujícím kapelám nezávidím, protože naladit lidi dole pod pódiem na správnou vlnu není vůbec lehký úkol, ať už je to odpoledne na nějakém festivalu nebo večerní koncert, jako je tento. Pedro ale s úsměvem ukázal, že pro něj to problém vůbec není: „Kdyby se vám to nelíbilo, nemusíte po mně nic házet, stačí to říct a já odejdu.“ Nejenom, že dokázal publikum pobavit, ale zároveň při jeho písních můžeme pozorovat procítěný projev. Jeho hudba byla náležitě odměněna potleskem, a dokonce lidé chtěli přídavek.

Druhým hostem sobotního večera byla kapela Vořežprut z Vlašimi. Ač jsem tuto kapelu neznala a trochu tápala, co nás čeká, mile mě tito pánové překvapili. Nastartovali svůj set vlastní písničkou Voják, ale kromě své tvorby zahráli například také píseň Proč zrovna ty od Olympicu nebo Slibuju, že nebudu pít od Rybiček 48. Tato kombinace vlastních písní s písněmi od jiných známých kapel byla vhodně zvolená, protože si návštěvníci kromě tance mohli zazpívat společně s kapelou hity, které dobře znají. Rozjetá zábava se v tuto chvíli už nedala zastavit, potlesk a vřískot pod pódiem pro kapelu byl jasným důkazem.

Už se nám pomalu a jistě blížila očekávaná chvíle, kdy se na pódiu objeví kapela Compromysh. Jaké to bylo překvapení, když jsme na promítacím plátně před pódiem mohli pozorovat vtipné scénky ze zákulisí členů kapely. Všichni pukali smíchy, především u záběru, kdy se v jednom z nich Tomíno tulil s plyšákem Tweetym. To jsem si i já málem krupla ze smíchu. Všichni jsme je poté přivítali bouřlivým potleskem. Mohli jsme si během pár písní užít za bicími bývalého člena Pírka a také Soukyho s kytarou. Chrlili na nás jednu pecku za druhou a pod pódiem se tancovalo o sto šest. Tahle vlna jejich energické hudby se dotkla každého v Šachtě.

Samotný křest alba …mezi vším probíhal nejen originálně, ale také velice vtipně. Na dnešní večer byly pozvány tři sudičky: Radka Stupková, Bára Tlučhořová a malá slečna Ivuška. Radka Stupková alias Stiflerova matka nám předvedla svůj skvělý hlas: „Já bych šukal, až bych kukal.“ a v ten moment se opět celá Šachta propadla smíchy. Její slovní hříčky bavily každého přítomného. Barča Tlučhořová klukům donesla kytici červených karafiátů, která ten večer ani nepřežila, byla rozebrána snad na jednotlivé molekuly a opět se všichni popadali za břicha. Ivuška byla velice milým zpříjemněním večera, malá blond slečna ukázala nejenom to, že se nebojí vystoupit před lidmi, ale navíc to uměla pořádně rozjet na tanečním parketu. Sama jsem zvědavá, jestli ji někdy uvidím třeba v nějakém budoucím klipu kapely Compromysh. Před pěti lety tu kapela křtila své album Životní cesta a dnes si dali repete, které se tedy opravdu vydařilo. Pokřtěné CD chytil v davu lidí příhodně Pírek, který si ho také odnesl domů. Slyšeli jsme velkou porci hudby, užili si ohromnou dávku smíchu a s úsměvem na tváři odsud odcházel opravdu každý.

Autor: Lenka Kadeřábková
Odkaz na původní stránku: http://musicgate.cz/clanek/nove-album-kapely-compromysh-mezi-vsim-je-pokrteno/1738/

 

Zpět do sekce „Napsali o nás„.