MusicGate.cz | Kapela Compromysh pokřtí 18. 11. 2017 v příbramském klubu Šachta své CD


kapela Compromysh - yichty.czKapela vznikla v roce 2005 z formace, která nesla název CompromisPB. Nově vzniklou kapelu Compromysh pak tvořila trojice bratrů – Tomíno (basová kytara), Ladys (kytara) a Pírek (bicí). V začátcích také člen tehdejší kapely Snadno na dno, Souky. Během prvního roku hraní stihli kluci zároveň vydat demo CD, které obsahovalo 15 songů a neslo název “Za zdí“. Názvy písniček jako je Politika, Korupce, Za zdí, Konto chudých, Noviny a další dali jasně najevo, že kluci nemají v plánu se nechat něčím rozhodit a jsou plně rozhodnuti hrát si svůj styl. V roce 2006 došlo k náhlému ukončení kapelní tvorby a zdálo se, že kapela Compromysh tímto oznámí svůj definitivní konec… ale nakonec se však rozhodli splnit poslední přání svého otce a začali znovu hrát.

V roce 2009 tak ukončili svojí “pauzu“ a na plno se začali věnovat pilování starých a tvorbě nových písniček. A že to se svým návratem mysleli zcela vážně dokazuje i vydání jejich prvního oficiálního videoklipu, který natočili v roce 2010 a to k písničce “Holka od vedle“, která se tím katapultovala do pozice jednoho z největších hitů v historii kapely. Koncertní termíny se začali plnit a kluci si plnili své sny vystupováním po boku kapel jejíž jména každoročně zdobí line-upy předních českých festivalů, jmenovitě např. Argema, Rybičky 48, Mandrage, Totální nasazení, Civilní obrana a řadou dalších. Svojí pílí to dotáhli dokonce na vítězství v anketě o “Příbramského Otíka“.

Zatímco rok 2010 věnovali kluci naplno koncertům v roce 2011 se rozhodli uzavřít se do studia a naplno pracovat na novém CD. Na jeho tvorbě se rozhodli neponechat nic náhodě a pro nahrávání si zvolili Sound Art studio v jehož prostorách se připravovala mimo jiné i alba Terezy Kerndlové a pod taktovkou Dana Škráška začali připravovat playlist pro budoucí album. Na rozdíl od dema “Za zdí“ se kluci žánrově trochu přesunuli a tak trochu proti-politické songy vystřídal nádech romantiky a životních strastí. Zda to byl krok správným směrem mohli fanoušci kapely posoudit již 18. 3. 2012 a to v příbramském klubu Šachta, kde se album s příhodným názvem “Životní cesta“ křtilo. A aby těch novinek v kapele nebylo málo na křtu zároveň došlo k představení hosta, který s kluky vystupoval a doplňoval jejich písně klavírem a druhou kytarou, Brandona. Nicméně během roku 2012 se kapela s Brandonem rozloučila a kluci opět do-vystupovali koncerty ve třech. V létě roku 2013 se kapela znovu rozrostla, tentokrát již o nového, stálého člena Bodoma, který hraje další kytaru a hostující zpěvačku Eleanor. V tomto seskupení kapela vyráží na tour s názvem “Životní cesta“ a vytváří opět nové songy na nové CD, které je ale zatím ve fázi příprav.

Rok 2015 je rokem výročním, protože kapela slaví 10 let. Přímo při koncertu konaném o posledním víkendu v srpnu, se s kapelou loučí bubeník Pírek, kterého střídá na jeho postu Jiří Soběslavský, alias Sobík.

Začátek roku 2016 přináší pro kapelu nový poznatek v podobě společného songu Pro Vás s kapelou 008, který vychází 28. února a následně po té, obě kapely jedou na společné Tour, které nese “překvapivý“ název “Pro Vás“! Po koncertním tour se kapela zavírá do zkušebny a chystá se na nahrávání nového alba, které se bude jmenovat “…mezi vším“. Pro nahrávání si vybírá známé nahrávací studio ExAvik…

A je to tu, křest alba Mezi vším proběhne už 18. listopadu.
Jako hosty si Compromysh na křest pozvali Vořežprut, Pírka (exCompromysh) a Pedra (exCompromysh). Sudičkami CD „Mezi vším“ budou Radka Stupková, alias Stiflerova matka (herečka, dabérka, režisérka a žena spousty profesí a tváří), Barča Tlučhořová (moderátorka Kiss Radia) a třetí sudička zatím zůstává překvapením.

Autor: Petr Černohorský
Odkaz na původní stránku: http://musicgate.cz/clanek/kapela-compromysh-pokrti-18-11-v-pribramskem-klubu-sachta-sve-cd-mezi-vsim/1589/

 

Zpět do sekce „Napsali o nás„.